+ 420 739 471 737 Prokopa Velikého 825, 508 01 Hořice

Výživové poradenství

Personifikované výživové poradenství

Zatímco většina populace si dělá starosti nad podkožním tukem, starost by nám měl dělat spíše tuk viscerální, který se nachází uvnitř orgánů – tedy tuk v játrech nebo svalech. Tento tuk má menší sklony ke spálení a navíc také podporuje vznik řady onemocnění. Zda hubneme správně, poznáme právě podle viscerálního tuku a jeho úbytku. Cílem mého poradenství není pouze pomoci vašemu tělu zhubnout, cílem je změřit stav vašeho těla, zjistit vaše stravovací a pohybové návyky a na základě těchto výsledků navrhnout postup, jak vaše tělo uzdravit a zharmonizovat, a jak předejít nemocem, které by v budoucnu mohly přijít.

Přístrojová diagnostika těla

Patentovaná technologie DSM BIA a DSMF BIA vám umožňuje přesné měření bez ohledu na pohlaví, věk, nemoc nebo etnický původ. Tato technologie nevyužívá, tak jako jiná BIA zařízení, empirický odhad. Díky přístroji InBody 270 můžete mít jasný přehled o tom, kde konkrétně jste zredukovali tělesný tuk nebo jste nabrali svalovou hmotu. Přístroj InBody 270 měří velmi přesně také množství pro tělo nebezpečného viscerálního tuku nebo rychlost bazálního metabolismu, na kterém je hubnutí závislé. Měření je rychlé a neinvazivní. To znamená, že absolutně nebolí.

Sestavení stravovacího plánu

Bazální metabolismus je definován jako minimální množství energie potřebné k zachování základních životních funkcí. Zda máte rychlý nebo pomalý metabolismus odhalíte i pomocí přístroje InBody 270. Většina lidí vůbec netuší, že právě bazální metabolismus je jedna z příčin jejich obezity či nadváhy. Nemoc, konzumované jídlo a nápoje, teplota prostředí a množství stresu mohou ovlivnit náš bazální metabolismus a tedy i naši váhu. Mou prací je i sestavení Vašeho jídelníčku přesně na míru tak, abych Vám pomohl bazální metabolismus zrychlit, pokud to Vaše tělo bude potřebovat.

Doporučení vhodných pohybových aktivit

Bazální metabolismus není konstantní celý život, snižuje se s věkem a se ztrátou svalové hmoty. Naopak se zvyšuje díky kardiovaskulárnímu cvičení a nárůstu svalové hmoty. Rád Vám pomůžu vybrat vhodné pohybové aktivity, s ohledem na aktuální stav Vašeho těla, stravování a Vašich individuálních potřeb.